Jest wiele dobrych powodów, dla których warto zdecydować się na stworzenie własnego miejsca do ćwiczeń. Brak czasu, sztywne godziny pracy czy duża odległość dzieląca nas od najbliższej siłowni to najczęstsze z przyczyn prowadzących do inwestycji w domową siłownię.

Niezależnie jednak od naszych pobudek, domowa siłownia to przede wszystkim wolność. W zaciszu swojego domu nic nie będzie cię rozpraszało, żadni obcy ludzie, żaden hałas i rozmowy nie wytrącą cię z obranego rytmu. Domowa siłownia to tylko ty i żelazo. Oczywiście to także wolność w wyborze treningu i sposobu trenowania. W swojej własnej siłowni możesz być ubrany jak chcesz, wydawać z siebie dowolne odgłosy, puszczać głośno swoją ulubioną muzykę… lista zalet nie ma końca.

Jednak przy decydowaniu się na trenowanie w domu pamiętaj, że trenując w samotności powinieneś być bardzo odpowiedzialny w doborze ciężarów i wyzwań. Staraj się, aby przy cięższych ćwiczeniach w domu zawsze był ktoś, kto może ci asystować lub w razie problemów pomóc.

Czego potrzebujesz, by stworzyć domową siłownię?

Na początek należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jakiego typu ćwiczenia chcesz wykonywać w domu? Jeśli wolisz skupić się na spalaniu kalorii i poprawianiu wydajności układu sercowo-naczyniowego, zainwestuj w bieżnię lub rower treningowy. Jeśli jednak zależy ci na przybraniu na sile i ukształtowaniu muskulatury, pomyśl o urządzeniach do podnoszenia ciężarów.

Oprócz podstawowych akcesoriów treningowych jakimi są ławki, wolne ciężary, drążki i poręcze doskonałym wyborem, jeśli jesteś osobą ambitną i konsekwentną, są maszyny do podnoszenia ciężarów. Większość z nich jest wielofunkcyjna, umożliwia dostosowanie wielu parametrów, w tym odpowiedniej pozycji i zakresu ruchów. Wyposażenie siłowni zwłaszcza jeśli nie dysponujesz dużą ilością miejsca, znacznie skorzysta na umieszczeniu w niej wielofunkcyjnego urządzenia. Tego typu instalacje są też ważne ze względów bezpieczeństwa samotnego treningu. Korzystając z nich bez nadzoru nie ryzykujesz, jak to mam miejsce w choćby przypadku wyciskania ciężarów na sztangach.

Ponieważ jednak równie wiele zależy od budżetu jakim dysponujesz, w budowie domowej siłowni warto zaufać profesjonalistom i firmom z doświadczeniem, takim jak MYA. W naszej ofercie znajdziesz wiele produktów, które umożliwią ci rozwój i czerpanie radości z trenowania, a nasi eksperci chętnie dopasują odpowiednie urządzenia do twoich potrzeb i priorytetów.