TAJNIKI FOTELI MASUJĄCYCH

Fotele masujące mają różnorodną budowę, ale zazwyczaj mają taką samą podstawę. Ich podstawą są ramiona masujące. Przeważnie są to kule (dwie lub cztery) wykonane z kauczuku. Mają one za zadanie wytwarzania ruchów podobnych do ruchów rąk masażysty. Oczywiście, wszystkie ruchy mają różne kierunki i siłę natężenia. Poza masażem mechanicznym (opisany powyżej) mamy również do czynienia z masażem powietrznym. Za masaż powietrzny odpowiadają poduszki powietrzne, które w odpowiednich momentach wypełnią się powietrzem tworząc wrażenie fali masującej. Najbardziej skuteczny masaż jest połączeniem masażu mechanicznego i powietrznego. Każdy z naszych foteli ma wbudowane programy automatyczne oraz możliwość manualnego ustawienia masażu. Sprzedawane przez nas fotele są wykonane z najlepszych materiałów, które są niezwykle odporne na zużycie. Dotyczy to zarówno elementów konstrukcji fotela jak i użytej skóry PU. Skóra to nie przyjmuje płynów, jest bardzo odporna na ogrzewanie, ścieranie i nie wymaga żadnej specjalnej konserwacji.

 

TECHNIKI MASAŻU STOSOWANE W FOTELACH Z MASAŻEM

N

Rozbijanie

Masaż rozbijający polega na równoczesnym „uderzaniu zamkniętą dłonią” mięśni wzdłuż kręgosłupa. Ten typ masażu usprawnia przepływ krwi, pobudza organizm i niezwykle rozluźnia.

N

Rolowanie

Masaż oparty na ruchu w dół i górę wzdłuż kręgosłupa z identycznym naciskiem na mięśnie grzbietu. Jest to przede wszystkim masaż rozluźniający i redukujący stres.

N

Jednoczesne ugniatanie z oklepywaniem

Jest to połączenie masażu polegającego na oklepywaniu z masażem, który polega na ugniataniu

N

Falowanie

Masaż polegający na falowym ruchu ramion masujących wzdłuż kręgosłupa. Ten typ masażu często stosowany jest jako rozgrzewka przed intensywniejszymi masażami. Tego typu masaż odpręża plecy i poprawia ukrwienie.

N

Oklepywanie

Masaż, który polega na równoczesnym szybkim „oklepywaniu otwartą dłonią” mięśni wzdłuż kręgosłupa.  Ten typ masażu usprawnia przepływ krwi, wzmacnia mięśnie i niezwykle rozluźnia.

N

Ugniatanie

Masaż polegający na okrężnych ruchach po dwóch stronach kręgosłupa. Masaż ten obniża napięcie, stres, zmniejsza ból i redukuje toksyczne związki w organizmie.

N

Shiatsu

Forma bardzo starego masażu o japońskim pochodzeniu. Masaż ten polega na naciskaniu  puntów energetycznych, aby je odblokować. Oryginalnie naciskanie to wykonuje się palcami, ale w fotelu zostało to rozwiązane trochę inaczej. Punkty „ki”, bo o nich łagodzą napięcie, stres oraz bóle mięśni.

TERMINOLOGIA

t

Programy manualne

Ustawienia masażu mechanicznego, które możemy sami stworzyć i dopasować do własnych potrzeb

t

Masaż mechaniczny

Masaż prowadzony przez ramiona fotela  na całej długości kręgosłupa. Nasze fotele posiadają od 2 do 4 kul kauczukowych, które są odpowiedzialne za masaż mechaniczny. Kule wykonują ruchy podobne do ruchów rąk masażysty.

t

Masaż 3D

Masaż 3D, czyli masaż mechaniczny prowadzony przez fotel masujący w trzech wymiarach. Ramiona masują kręgosłup na całej jego długości poruszając się we wszystkich kierunkach. Ramiona uwzględniają naturalną krzywiznę kręgosłupa i tworzą swoimi ruchami literę „S”.

t

Technologia skanowania

Technologia ta polega na skanowaniu kręgosłupa na całej jego długości i zaznaczaniu odpowiednich krzywizn. Dzięki skanowaniu fotel dokładniej dopasowuje masaż do ciała.

t

Podnóżek

Element, który odpowiada za masowanie łydek i stóp.

t

L-shape

Funkcja pozwalająca na prowadzenie masażu mechanicznego ramionami masującymi na całej długości kręgosłupa oraz na pośladkach i udach. Technologia pozwala na masaż na długości dochodzącej do 128 cm.

t

Programy automatyczne

Zaprogramowane przez producenta masaże, które trwają przeważnie 15 minut. Masaże mają zaprogramowaną intensywność, techniki i kombinacje masaży. Wystarczy tylko wybrać tryb i rodzaj masażu, a fotel zrobi resztę.

t

Masaż powietrzny

Masaż prowadzony przez wbudowane w fotel poduszki powietrzne. Poduszki w zależności od modelu masują kark, stopy, uda, łydki oraz lędźwie.

t

Masaż 4D

Masaż 4D, czyli masaż mechaniczny prowadzony przez fotel masujący w trzech wymiarach z dodatkową kombinacją szybkości w ruchach ramion masujących.

t

Ogrzewanie IR (podczerwień)

Podczerwień zapewnia ogrzewanie tkanek ciała, co wspomaga masaż mechaniczny, dzięki czemu uczucie rozluźnienia jest dużo większe. Ogrzewanie przeważnie wbudowane jest w oparciu i podnóżku.

t

Zero wall

Funkcja ta polega na tym, że fotel w każdej pozycji zajmuje tyle samo miejsca. Niezależnie od tego, czy jest w pionie czy poziomie nie zmienia się odległość od ściany, dlatego można go dosunąć bardzo blisko.

t

Zero gravity

Funkcja, która umożliwia naturalne ułożenie ciała na fotelu. W tej pozycji kolana znajdują się na wysokości serca, a kąt między udami  to około 125 stopni.